Риби

Рибам, як водному знаку, особливо підходять перли. Вони приборкують їх імпульсивність і оберігать від необдуманих вчинків, властивих знаку. Також прикраса з перлами підсилює інтуїцію і захищає від нещасливого кохання, до якої схильні замріяні жінки, народжені під знаком Риб, сприяє продуктивному використанню багатої фантазії. Перли сприяють процвітанню і довголіттю, приносить щастя Рибам. Вони вбережуть від «лихого ока», дає здатність передбачати майбутнє. Кільце з перлами охороняє від злодіїв і від нечесних угод.

Звідки всередині раковин, які виловлюють в глибинах океанів беруться ці округлі з ніжним блиском частинки? Греки стверджували, що це - затверділі сльози океаном морських німф. В середні віки розповідали поетичну легенду про те, що сльози сиріт і невинно скривджених, ангели замикають в раковинах, перетворюючи їх в коштовність. Тепер відомо, що походження перлів набагато прозаїчніше. Його виробляє особливий вид морських молюсків-перлових.

Перли бувають різного забарвлення, величини і форми. Біля берегів Індії ловлять цінні перли - блідо-рожеві, в прибережних водах Цейлону водолази знаходять срібні і жовтуваті перли, в Японському морі - світло-зелені, в Австралії - білі. У хвилях Мексиканської затоки ловці знаходять оригінальні чорні перли.

Прикраси з перлів були відомі вже мало не в доісторичні часи. Цариці давнини дуже любили носити прикраси з перлинами. Семіраміда на палацових святах з'явилися в семи нитках рожевих перлів надзвичайного розміру. Клеопатра також була володаркою шкатулки з перлами величезної цінності. Багаті гречанки охоче носили прикраси з перлів, які повинні були надавати очам блиск і охороняти її володарку від мук нерозділеного кохання. На античному кладовищі в Керамейкос, поблизу Афін, в 4 ст. до н. е. поховали 25-річну Гогесо, дружину багатого жителя столиці. Засмучений чоловік велів вирізати з мармуру надгробну плиту. До цього дня її можна бачити в одному з афінських музеїв. Молода гарна жінка в довгому вбранні прощається з коштовностями, в які вона вбиралася за життя. У відкритій скриньці лежать браслети і прекраси з перлин. Поруч з Гогесо варто вродливий юнак Танатос, Бог смерті, який проводить її в пекло.

За переказами, магія перлів укладена в його здатності приносити багатство і щастя. Деякі культури, правда, асоціюють камінь зі сльозами і втратою надій, але це, скоріше, пов'язано з його недовговічністю. У більшості описів серед магічних властивостей перлів - оберігання від вроків, злодіїв і нечесних людей, вміння врівноважувати ритм життя і порівнювати його з місячним циклом. Кажуть, перли здатні оцінити вольову і духовно багату людиниу, допомагаючи залучити до неї удачу. Перли краще носити людям з сильним характером, наполегливим, що йде до обраної мети, і навіть у чомусь фанатичним. Людей зі слабким характером або одиноких він може занурити в ще більший вир гіркоти і смутку, особливо цим загрожує чорні перли. Однак ж вдовам, вдівцям і розведеним може бути показано носити темні перли, оскільки вони допомагають в отриманні другої половини.

 

Вернутись на головну розділу